Okt 08 2012


NorrLär 2012

Filed under Framtidens lärande

Jag skriver just nu mest på LekMiTsblogg, så spana gärna in den.

Förra veckan arrangerade CMiT en två dagars konferens som heter NorrLär. Två intensiva och intressanta dagar med ett Teachmeet på torsdagskvällen på temat IKT-verktyg i förskola/skola. Föreläsare som Lena Gällhagen, Ulrika Jonsson, Kristina Alexandersson, Marie Andersson, Andreas Skoog, Andreas Wåhlström m.fl. deltog. Här kan du hitta Norrlärs hemsida. CMiT kommer att arrangera NorrLär även nästa år i oktober.

Det är otroligt givande att mötas på detta sätt, nya idéer och tankar utvecklas, man får inspiration, träffar personer som vill något och som ser fördelar med att ta in IKT-verktygen i de pedagogiska verksamheterna, givetvis kopplat till styrdokumenten.

 

No responses yet
Trackbacks/Pingbacks

  1. www.Youtube.com
  2. เสาเข็ม เจาะ เยื้อง ศูนย์
  3. purchase finasteride
  4. ที่พัก 5 คน อัมพวา

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.